2022 Ocak ayı itibarıyla, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen, yıllık toplam elektrik tüketimi 1100 KWh ve üzeri olan kişiler "Serbest Tüketici" olabilmektedir.

İşletmenizin elektrik faturalarından tasarruf sağlamanız kolay bir hal alacaktır. Serbest tüketici olduğunuz takdirde, elektrik tedarikçinizi kendiniz seçebilirsiniz.

Yeşilyurt Enerji’den hizmet almaya başlayarak avantajlı fiyatlarımız sayesinde elektrik faturalarınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz. Düşen maliyetiniz sayesinde karlılığınızı artırabilir, müşteri odaklı ve kaliteli hizmet anlayışımızla siz de tanışabilirsiniz.

Tedarikçinizi değiştirdiğinizde sayacınız değişmez ve tesisatınızda herhangi bir değişiklik olmaz. Elektrik tüketiminize yönelik faturalarınız şirketimiz tarafından düzenlenir ve ödemeleriniz yine şirketimize yapılır. Elektrik iletim ve dağıtımı ile sayaçların okunması ise bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketinin yetki ve sorumluluğundadır. Arıza, bakım ve kesinti konularında “dağıtım bölgeniz” yetkili konumundadır.

 • * Elektrik Satış Sözleşmesi
 • * İmza Sirküleri
 • * Ticaret Sicil Gazetesi
 • * Vergi Levhası
 • * Sanayi aboneleri için sanayi sicil belgesi
 • Hayır gerekmez. Teknik olarak (hat, trafo, sayaç vb..) hiçbir değişiklik yapılmasına gerek yoktur, sadece sayaçlarınızın dijital sayaç olması gereklidir.

  Bu süreçte elektrik kesintisi meydana gelmeyecektir.

  Mevcut elektrik dağıtım sistemi ile devam edeceğiniz için, aldığınız elektriğin kalitesinde bir değişiklik olmayacaktır.

  Daha önceden olduğu gibi bu işlemlerden dağıtım şirketi sorumludur. Bu gibi teknik sıkıntılar için 186'yı arayarak dağıtım firmasıyla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

  Evet mümkündür. Türkiye'nin hangi bölgesinde olduğunuz fark etmeksizin enerji tedariğiniz için Yeşilyurt Enerji'yi seçebilirsiniz.

  Havale/EFT yolu ile veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yeşilyurt Enerji faturalarınız her ay tarafınıza E-fatura veya E-arşiv yoluyla iletilecektir.

  Evet yapabilirsiniz. EPDK'nın belirlediği serbest tüketici limitini aşan herkes dilediği enerji tedarik şirketine geçiş yapabilir.

  Elektrik tedarikçiniz olarak Yeşilyurt Enerji’yi seçmenizin size getireceği ek maliyet bulunmamaktadır.

  back-to-top-image